ART / Oil paintings / Oil painting 14114069

nr 1411 4069

Gösta Gustavson

(1895-1962), Sverige

Gösta Gustavson (1895–1962), Sweden. Motiv från Bohaka eke, Lilla Ekeviken, Fårö. Signed. Oil on panel, 35x60 cm, outer dimensions including frame: 49x73 cm,

OIL PAINTING, Gösta Gustavson (1895–1962), Sverige. Motiv från Bohaka eke, Lilla Ekeviken, Fårö. Signerad. Olja på pannå, 35x60 cm, yttermått inklusive ram: 49x73 cm

Johan Gösta Gustavson, Swedish painter 1895 in Avesta, dead 1962.

Yes

2000

SEK 1500

Monday August 16 2021
at 18:49:46

14/8 22:11:57 1      Vinnande bud

  • Artist/Designer

Gösta Gustavson

Read more about Gösta Gustavson